We wtorek 13.11.2018 dzieci z naszego przedszkola udały się na koncert, który odbył się na sali w Siemianicach. "Koncertowy zawrót głowy - z perkusją dookoła świata" zorganizowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz" Wykonawcą tego koncertu był pan Jak Pawlak - profesjonalny muzyk, perkusista, który przybliżył dzieciom świat instrumentów perkusyjnych. Pan Jan zaprezentował dzieciom na różnych " dziwnych" instrumentach kilka znanych utworów. Największą atrakcją natomiast było samodzielne granie na nietypowych instrumentach perkusyjnych, dzieci sobie świetnie poradziły! Nie obyło się również bez tańców i gorących braw.

Dzień Niepodległości 11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. W związku z rocznicą 100-lecia niepodległości cały tydzień poświęciliśmy naszej ojczyźnie -Polsce. Dzieci poznały symbole narodowe, legendy o powstaniu naszego kraju : "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie", "Wars i Sowa" . Zapoznały się z mapą Polski- już wiedzą gdzie leży miejscowość: Siemianice. Zrobiły duże plakaty, dzięki którym wiedzą jak wygląda godło Polski i co oznaczają nasze kolory narodowe. Pani Basia przygotowała dla nas również wspaniały deser biało-czerwony. Jedliśmy także śniadanie biało -czerwone.   Nauczyliśmy się hymnu Polski oraz wiersza "Kto ty jesteś". Uczestniczyliśmy w pochodzie ulicami Siemianic. Dzieci były wystrojone w wianki i kotyliony oraz trzymały w ręce chorągiewki . W ten sposób zakończyliśmy obchody 100-lecia niepodległości.