Dziecko,


sto masek, sto ról zdolnego aktora. Inne wobec matki, inne wobec ojca, babki, dziadka, inne wobec surowego i łagodnego nauczyciela, inne w kuchni, wśród rówieśników, inne wobec bogatych i biednych, inne w codziennej i świątecznej odzieży.

Get Adobe Flash player

W czwartek 19.04.18 odwiedziliśmy dzieci w przedszkolu w Rakowie. Nasza wizyta była niezwykła, ponieważ przedszkolaki z Rakowa gościły u siebie autorkę książek dla dzieci oraz animatorkę Kreatywnych Warsztatów Literackich Małgorzatę Żółtaszek.
W swym dorobku pisarskim autorka ma trzy książki: Jak Anitce uciekały zabawki…, O Mateuszku, który bał się ciemności…, Basałyk i Psotka idą do pracy. Książki autorstwa pani Żółtaszek dotyczą problemów i kłopotów, które bardzo często nurtują małe dzieci i podpowiadają jak sobie z nimi radzić. Podczas spotkania odbyły się dwa rodzaje warsztatów literackich. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym, jak powstaje książka, zabawiały się w wydawanie książki. Następnie wspólnie przedstawiały historię "Jak Anitce uciekły zabawki... " .
Spotkanie autorskie z panią Małgorzatą upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ było ciekawe i innowacyjne. Warsztaty miały formę twórczej aktywnej zabawy, która ma pobudzić wyobraźnię młodego czytelnika, przybliżyć świat książek i zachęcić dzieci do kontaktu z książką.