Dziecko,


sto masek, sto ról zdolnego aktora. Inne wobec matki, inne wobec ojca, babki, dziadka, inne wobec surowego i łagodnego nauczyciela, inne w kuchni, wśród rówieśników, inne wobec bogatych i biednych, inne w codziennej i świątecznej odzieży.

Get Adobe Flash player

13 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Poezja Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.
Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców. 
Do konkursu przystąpiło 17 przedszkolaków z Siemianic i Rakowa: dwóch trzylatków, czterech czterolatków, siedmiu pięciolatków oraz czterech sześciolatków.
Jury w składzie Joanna Tettling, Lucyna Majczyk, Joanna Woźnica, Anna Staliś podczas oceny wzięli pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. 
Laureatami konkursy zostali:
I miejsce Julia Olek
II miejsce Zofia Janas 
III miejsce Michalina Droszcz
Wszyscy uczestnicy konkursy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.