Dziecko,


sto masek, sto ról zdolnego aktora. Inne wobec matki, inne wobec ojca, babki, dziadka, inne wobec surowego i łagodnego nauczyciela, inne w kuchni, wśród rówieśników, inne wobec bogatych i biednych, inne w codziennej i świątecznej odzieży.

Get Adobe Flash player

"Dzielę się z Wami opłatkiem,
Jak każe obyczaj stary,
Życząc Wam szczęścia, miłości
I niech nie braknie wiary.
Dzielę się z Wami opłatkiem,
Uronię łezkę wzruszenia,
Chcę dać wszystko najlepsze,
Niech Wam się spełnią marzenia!"


W czwartek, 20 grudnia, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, w przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe.
Boże Narodzenie to dla wielu najpiękniejsze, najbardziej rodzinne i pełne radości święta, dlatego już od początku grudnia widać świąteczne przygotowania do tych wyjątkowych chwil. W naszym przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez przedszkolaków, a także długi stół zastawiony wigilijnym obiadem oraz owocami i słodkościami.
Tego dnia nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd oraz dzielenia się opłatkiem. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim dzieciom. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.