13 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Poezja Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.
Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców.
Do konkursu przystąpiło 17 przedszkolaków z Siemianic i Rakowa: dwóch trzylatków, czterech czterolatków, siedmiu pięciolatków oraz czterech sześciolatków.
Jury w składzie Joanna Tettling, Lucyna Majczyk, Joanna Woźnica, Anna Staliś podczas oceny wzięli pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Laureatami konkursy zostali:
I miejsce Julia Olek
II miejsce Zofia Janas
III miejsce Michalina Droszcz
Wszyscy uczestnicy konkursy dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski

W czwartek 19.04.18 odwiedziliśmy dzieci w przedszkolu w Rakowie. Nasza wizyta była niezwykła, ponieważ przedszkolaki z Rakowa gościły u siebie autorkę książek dla dzieci oraz animatorkę Kreatywnych Warsztatów Literackich Małgorzatę Żółtaszek.
W swym dorobku pisarskim autorka ma trzy książki: Jak Anitce uciekały zabawki…, O Mateuszku, który bał się ciemności…, Basałyk i Psotka idą do pracy. Książki autorstwa pani Żółtaszek dotyczą problemów i kłopotów, które bardzo często nurtują małe dzieci i podpowiadają jak sobie z nimi radzić. Podczas spotkania odbyły się dwa rodzaje warsztatów literackich. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o tym, jak powstaje książka, zabawiały się w wydawanie książki. Następnie wspólnie przedstawiały historię "Jak Anitce uciekły zabawki... " .
Spotkanie autorskie z panią Małgorzatą upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ było ciekawe i innowacyjne. Warsztaty miały formę twórczej aktywnej zabawy, która ma pobudzić wyobraźnię młodego czytelnika, przybliżyć świat książek i zachęcić dzieci do kontaktu z książką.

Czytaj więcej: Spotkanie z Małgorzatą Żółtaszek