Dziecko,


sto masek, sto ról zdolnego aktora. Inne wobec matki, inne wobec ojca, babki, dziadka, inne wobec surowego i łagodnego nauczyciela, inne w kuchni, wśród rówieśników, inne wobec bogatych i biednych, inne w codziennej i świątecznej odzieży.

Get Adobe Flash player

W ramach projektu pt.: „Mały odkrywca” na zajęciach w grudniu dzieci miały okazję przekonać się na własne oczy, jak wyhodować kryształki soli. Potrzebne nam do tego były takie przedmioty jak: mały słoik, łyżka stołowa, ołówek lub kredka, nitka, woda i sól. Najpierw napełniliśmy wodą słoik i wsypaliśmy do niego sól. Każdy z przedszkolaków mieszał łyżką tak, by sól rozpuściła się w wodzie. Następnie, zawiązaliśmy na ołówku nitkę i położyliśmy na słoiku. Tak przygotowany słoik pozostawiliśmy na parapecie okna, a już następnego dnia, mogliśmy zaobserwować piękne kryształki soli, które utworzyły się na nitce.