Przedszkolaki wraz z panią przeprowadziły eksperymenty, którego efektem było gumowe jajko bez skorupki. Do szklanki włożyliśmy jajko, wlaliśmy ocet i obserwowaliśmy zachodzące zmiany. Po 24 – ech godzinach ocet rozpuścił wapienną skorupkę jajka. Została jedynie błona, która znajduje się pod skorupką, w wyniku czego – jajko stało się elastyczne. W szklance zaszła reakcja kwasu octowego z węglanem wapnia, z którego zbudowana jest skorupka jajka. Przedszkolaki oczywiście najmniej obchodziła skomplikowana nazwa reakcji najważniejsza była zabawa gumowym jajkiem:)